Бібліотека

фото газета 9У грудні в бібліотеці – філіалі села Липівки відкрився новостворений Інтернет – центр. Оснащення книгозбірні комп’ютерами та необхідною для підключення до «Всесвітньої мережі» периферією стало результатом перемоги у конкурсі, що проводився у рамках міжнародної програми «Бібліоміст». У конкурсному змаганні «Організація нових бібліотечних послуг на основі вільного доступу до Інтернету» серед переможців – районний проект за участі бібліотек міста Тисмениці, селища Лисець та сіл Липівка, Ямниця. Згідно з грантом бібліотека отримала 4 комп’ютери, які було підключено до інтернет – мережі (WI –FI), один копіювальний пристрій, веб – камери для спілкування Skype.
Обов’язковою умовою участі у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг на основі вільного доступу до Інтернету» є сприяння місцевих рад. Тож бібліотеці велику допомогу надала сільська рада і Тисменицький відділ культури. За сприяння сільради та відділу культури Тисменицької РДА у бібліотеці провели капітальний ремонт, забезпечили опалення та нові стелажі для книг.
9sGTIjIzraE

Зараз бібліотека стала центром культури, дозвіллям у селі та ще й місцем для спілкування. Сюди приходять люди і діти різного віку. Задоволення потреб не надто заможних користувачів та тих у кого дома немає комп’ютера чи інтернету – орієнтація липівського Інтернет – центру. Тепер школярі тут друкують реферати, готуються до уроків , виконують домашні завдання використовуючи і фонди бібліотеки таі інформаційну світову мережу. Дорослі та молодь – спілкуються в соціальних мережах та по «Skype» із родичами та друзями не лише в Україні, а й за кордоном. Між іншим, липівчани -мігранти щиро вболівають за своє село, і один з них Петро Приймак, подарував до відкриття Інтернет – центру чотири музичні колонки і три мікрофони. За що щиро дякуємо Петру Івановичу. kaTjMeutYiU
Зараз в інтернеті утворилося багато різних спільнот, одна із них – «Моя маленька Батьківщина. Екскурсії в с.Липівка», де свою роботу розміщує сільська бібліотека. Там ви можете переглянути, які в бібліотеці проводилися книжкові виставки, тематичні години, читання та масові заходи.
Зараз такий час, який вимагає від нас, бібліотекарів, гідно конкурувати з інтернет-центрами . Сьогодні неможливо уявити життя без комп’ютеризації та інтернетизації всіх його сфер. Молодь уже переконалась: хто не володіє комп’ютером, не вміє «ходити» по Інтернету, той зупинився у своєму розвитку у вчорашньому дні і не має перспективи повної самореалізації в майбутньому. Навчитися працювати в мережі Інтернет – це завдання №1 для сучасних бібліотекарів, що обслуговують сучасних користувачів! Тому бібліотекар пройшла навчання у тренінговому центрі за програмою «Бібліоміст – Україна» і отримала сертифікат з проблем «Основи комп’ютерної грамотності. фото газета 8Наріжним каменем діяльності бібліотеки був і залишається читач, а соціальні мережі – всього лиш онлайнова форма спілкування з ними. Тому залишається проблема комплектування фонду, адже без літератури не буде й читачів. Фонд бібліотеки налічує майже 3000 книг – це є дуже мала кількість книг і не може задовольнити потреби читачів. Дуже бракує художньої і програмової літератури. У бібліотеці постійно діє акція «Подаруй бібліотеці книгу», на яку відгукнулися жителі села і подарували бібліотеці майже 40 книг.
Липівська бібліотека висловлює щиру подяку за ці подаровані книги депутату Липівської сільської ради Козачку Михайлу, краєзнавцю Миколі Васильовичу Луцану, Лазаренко Любові Йосипівні і надіється на подальшу підтримку як влади так і громади села.

www.000webhost.com